PRODUCT_CATEGORIES

 

Šiuolaikiniam daiktų pakavimui, yra naudojama visa galybė skirtingų pakavimo medžiagų. Pakavimo procesas nepaprastai svarbus ir reikalingas tam, kad reikiama prekė, ar produktas būtų tinkamai apsaugotas vežimo, transportavimo bei pristatymo į reikiamą įstaigą ar konkrečiam asmeniui į namus, metu.

Tačiau, apžvelgus visą pakavimo medžiagų įvairovę, kyla natūralus klausimas - kaip išsirinkti tinkamiausias pakavimo medžiagas ir kokios yra naujovės pakavimo medžiagų rinkoje?

 

Ypatingą dėmesį patartina atkreipti į tokias pakavimo medžiagas, kaip - įvairiausios plevelės, suteikiančios produktui ar daiktui vieną patikimiausių apsaugų. Apsauginės plevelės dažniausiai naudojamos pramonėje, tačiau populiarumu neatsilieka ir kitose panaudojimo srityse.

Vienos iš tokių apsauginių plėvelių, yra (STRETCH) tamprios plėvelės. Šias plėveles galima rinktis pagal poreikį iš trijų skirtingų tipų: rankinio vyniojimo, mašininio (automatinio) vyniojimo arba mini STRETCH tamprios plėvelės.

Būtent šios rūšies apsauginės plėvelės pasižymi ypatingu tvirtumu, skaidrumu bei tąsumu. Jos tinkamiausios, kuomet norima keletą daiktų supakuoti į vieną grupę, arba paruošti prekę transportavimui, apvyniojant atitinkamą padėklą su kroviniu. Taip pat, didelis pliusas tai, jog šis pakavimo būdas yra kur kas pigesnis, nei pakavimas naudojant termo susitraukiančią plėvelę. 

 

Norint supakuoti vamzdžius, lentas, grindjuostes, rėmelius, ar kitus nedidelius daiktus - puikiai tiks Mini STRETCH tampri plėvelė, kuri yra ir puikiausias lipnios juostos pakaitalas.

Šios rūšies plėvelės gali būti su įvairiais atitinkamos firmos logotipais, ar užrašais.

1.Rankinio vyniojimo STRETCH pakavimo plėvelės. Ši plėvelė gali būti šių spalvų - juoda arba skaidri. Ja prekės pakuojamos rankomis. Šios plėvelės plotis būna 450 arba 500mm, storis nuo 13 mkr iki 23 mkr, rulono ilgis gali būti 200 - 300 metrų rulone.

2.Mašininės STRETCH pakavimo plėvelės. Ši plėvelė yra skaidri, juoda arba balta. Galimas variantas yra plėvelė su pageidaujamais užrašais, logotipais. Plėvelės su užrašais užsakomos paletėmis. Ja pakuojami produktai, daiktai, bei technika tik mašininiu (automatiniu) būdu su tam skirtais įrengimais. Šios plėvelės plotis yra 5 - 50 centimetrų, o storis nuo 13 mkr iki 30 mkr, tamprumas 150, 250, 300 proc.

3.Mini STRETCH tampri pakavimo plėvelė. Ši plėvelė yra skaidri. Jos plotis 100 milimetrų, storis 23 mkr., o ilgis 110 m. Šia plėvele, kaip ir rankine STRETCH pakavimo plėvele, yra dirbama (pakuojama) rankomis.

Taip pat, prie pakavimui puikiai tinkančių, bei įvertintų pakavimo plėvelių, kurios puikiai atlieka visas savo funkcijas priskiriamos ir polietileninės plėvelės (juosta, pusrankovė ar rankovė), lipnūs važtaraščių vokai, bei įvairūs maišai.

1. Polietileninė plėvelė gali būti įvairių matmenų ar storių, skaidri arba juoda. Labai tinka padėklų pagrindui, įvairių prekių perdengimui, bei uždengimui. Ši plėvelė taip pat puikiai tinka žemės ūkiui bei statyboms.

2. Įvairūs pakavimo maišai - tinkamiausi pramonėje bei buityje. Tai gali būti:

  • Zip Lock maišeliai. Skirti įvairiems smulkiems, galintiems lengvai pasimesti, daiktams sudėti (supakuoti). Zip lock maišeliai puikiai apsaugo nuo aplinkos poveikio bei nuo galimybės daiktams pasimesti.
  • Lipnūs vokai. Šie vokai naudojami dokumentams supakuoti. Į juos supakavus visus prekės pristatymo eigoje reikalingus dokumentus, galima būti tikriems, jog svarbūs dokumentai nepasimes, neišsipurvins, ir saugiai visur keliaus kartu su preke. Būtent tuo tikslu, šie lipnūs dokumetų vokai, dažniausiai tvirtinami ant gaminio pakuotės. 

Prie apsaugą suteikiančių, bei gero įvertinimo sulaukusių apsauginių pakavimo plėvelių, taip pat galima priskirti ir - Putų PE (akyto, pūsto polietileno plėvelę) ir izoliacinę, burbulinę PE plėvelę (su oro burbuliukais).

1. Putų PE (akyto, pūsto polietileno plėvelė). Ši apsauginė pakavimo plėvelė saugo gaminio paviršių nuo įbrėžimų bei pažeidimų, todėl puikiai tinka trapių daiktų, indų, keramikos ir stiklo gaminių pakavimui ir saugiam transportavimui. Ši plėvelė taip pat naudojama baldų gamyboje, vykstant remonto darbams ji klojama po grindlentėmis, kadangi puikiai izoliuoja drėgmę, suminkština paviršius, išlaiko šilumą. Būtent todėl ši plėvelė dažnai naudojama drėgnų patalpų šiluminiam izoliavimui. Šios rūšies plėvelės gali būti labai įvairių matmenų.

2. Burbulinė, izoliacinė PE plėvele (su oro burbuliukais). Ši plėvelė taip pat labai populiari pakuojant dūžtančius, trapius daiktus, kadangi, kaip ir prieš tai buvusi PE plėvelė, puikiai apsaugo pakuojamą daiktą nuo žalingo aplinkos poveikio, nuo sutrenkimų, bei pažeidimų. Gana dažnai šia plėvele pakuojami kompiuterinės ar buitinės technikos įrenginiai, stikliniai indai, keramikos dirbiniai ir kiti.

Taip pat vienas iš variantų apsaugoti trapius daiktus yra pripučiamų PE pagalvėlių arba EPS granulių naudojimas tūrio užpildymui.

Be jau išvardintų ir apibūdintų apsauginių pakavimo plėvelių, renkantis tinkamiausias pakavimo medžiagas, reikia atkreipti dėmesį ir į lipnią pakavimo juostą.

Lipnios pakavimo juostos yra gaminamos iš labai tvirtos BOPP juostos, padengtos specialiu, lipnių klijų sluoksniu. Norint šiomis lipniomis juostomis pakuoti konkretų daiktą, reikia atsižvelgti į lipnios juostos storį ir plotį. Šia juosta supakuotas paketas, ar dėžutė su jame esančiu produktu, tampa apsaugota hermetiškai, ši lipni juosta užtikrina, kad paketui iškritus, dėžėje esantis produktas, nebus pažeistas, nesuduš ir neiškris iš dėžės. Todėl ši juosta irgi ypatingai svarbi, norint saugiai supakuoti, paruošti atitinkamą daiktą ar produktą transportavimui, gabenimui į prekybos vietą, atitinkamą įmonę, ar asmeniui į namus.

Lipnios juostos yra keturių pagrindinių rūšių. Tai - lipni pakavimo juosta, armuota juosta, remontinė DUCT tipo juosta, dažymo juosta.

Pagal klijus lipnios juostos skirstomos dar į smulkesnes tris rūšis - AKRILO klijų, HOT-MELT klijų ir SOLVENT klijų juostas.

1. Lipnios pakavimo juostos su logotipu ar kitokiu užrašu pasižymi tuo, kad jomis supakuotos prekės ir daiktai, ne tik saugiai pasiekia savo galutinį tikslą, bet tampa ir puikia įmonės reklama ar atlieka kitą informacinę funkciją (pvz. STOP, AKCIJA ir kt. užrašai).

Tai puikus būdas dar kartą priminti klientams apie save. Šios juostos gali būti popierinės, PVC ir polipropileninės (BOPP).

Juostų su logotipu pagrindas paprastai būna rudas, skaidrus arba baltas. Pagrindo spalvą galima keisti, tačiau tai kainuoja papildomai.

2. Lipni armuota pakavimo juosta. Ši juosta dažniausiai naudojama įvairioms pakuotėms tvirtinti ir klijuoti, sunkiems daiktams pakuoti. Ji ypatingai atspari trūkimams, pasižymi geru lipnumu, sutvirtinta armuoto stiklo audinio siūlais. Šios juostos gamyboje naudojami HOT-melt klijai. Juostos yra dviejų rūšių. Skersinio armavimo ir išilginio armavimo juosta.

3. Remontinė DUCT pakavimo juosta. Ši juosta naudojama įvairiems remonto darbams, pasižymi ypatingu tvirtumu.

  • Dvipusio lipnumo juosta. Ši juosta taip pat dažniausiai naudojama įvairiems remonto ir statybų darbams, grindų dangos, kilimų pritivirtinimui. Ji pasižymi tuo, jog yra lipnios abi šios juostos pusės.

4. Popierinė lipni (dažymo) juosta. Ši juosta dažniausiai naudojama įvairiems dažymo darbams. Ši juosta pasižymi tuo, jog nepalieka klijų ant klijuojamo paviršiaus, yra nepaprastai gerai limpanti ir lengvai atplėšiama. Šios juostos gamyboje naudojami sintetinio kaučiuko (hotmelt) arba akrilo klijai.

  • Popierinė lipni UV (dažymo) juosta atspari UV spinduliams. Ši lipni popierinė juosta, pagaminta iš krepo, taip pat kaip ir prieš tai buvusi, dažniausiai naudojama dažymo ir kituose panašiuose darbuose. Ji irgi nepalieka klijų dėmių ant paviršiaus, labai gerai prisiklijuoja reikiamoje vietoje ir lengvai atplėšiama nuo paviršiaus, norint ją pašalinti. Tinka ir vidaus, ir lauko darbams. Jos gamyboje naudojami natūralaus kaučiuko klijai.

Kalbant apie pakavimo medžiagas, taip pat būtina atkreipti dėmesį ir į specialias pakavimo (surišimo) juostas, kurios yra kelių rūšių - metalinės, polipropileninės PP, poliesterinės PET (plastikinės arba tekstilinės). Polipropileninės PP, Poliesterinės PET juostos ir PET (WG tekstilinė) pakavimo juostos parenkamos atsižvelgiant į tai, kokį produktą norima surišti.

 

Metalinę juostą naudoja sunkiems, grubiems gaminiams (pvz. betono gaminiai, sunkios drožlių plokštės ir pan.)

PP juosta yra populiariausia ir dažniausiai naudojama lengvesniems ir vidutinio svorio kroviniams surišti.

PET juosta yra labai stipri, tad naudojama ten, kur netinka tvirta, bet grubi metalinė juosta. Darbas su ja yra saugesnis nei su metaline juosta.

Pagalbinės priemonės surišimui yra vielinės arba plastikinės spynelės, skardelės bei specialūs įrankiai.

 

Kitos medžiagos

Baldų kampų ar kraštinių apsaugai yra populiaru naudoti apsauginius profilius ar kampus. Jie gali būti kartoniniai arba iš pūsto (akyto) polietileno. Parenkami pagal apsaugoti norimo produkto matmenis.

Apsaugai nuo dulkių, triukšmo sumažinimui tarp patalpų naudojamos PVC užuolaidos.

Šios įvairios pakavimo medžiagos, bei pakavimo medžiagų priedai yra būtini, norint užtikrinti pilną ir patogų įvairių daiktų, produktų bei baldų supakavimą. Jas naudojant kartu, pasiekiamas geriausias rezultatas.